ZRANIONE WEWNĘTRZNE DZIECKO Cz. 2

ZRANIONE WEWNĘTRZNE DZIECKO 

„To właśnie Wewnętrzne Dziecko
dzierży klucze do spełnienia
i szczęścia w dorosłym życiu”.

Jeżeli myślisz, że Twoje Wewnętrzne Dziecko jest pogodną duszyczką … może okazać się, że w znacznej mierze jest bardziej mroczną postacią, niż się spodziewasz. Z dużym prawdopodobieństwem jest bardziej różnorodne emocjonalnie, zamknięte, wycofane i chmurne niż się wydaje. Bardzo potrzebujemy, by czuło się w nas bezpieczne i kochane. Jest jednym z najważniejszych kawałków Ciebie na Twojej drodze do pełni. Bez niego trudno będzie robić konkretne kroki w tzw. dorosłych sprawach.

➡️  Przeczytaj wcześniej =>

ZRANIONE WEWNĘTRZNE DZIECKO cz.1

🟧  PO CO NAM KONTAKT Z WEWNĘTRZNYM DZIECKIEM? DLACZEGO WARTO GO ODZYSKAĆ I PIELĘGNOWAĆ?

To nie przypadek, że ujęło to ludzkość, gdy ktoś kiedyś powiedział, że:

„Dopóki nie staniemy się jak dzieci, nie wejdziemy … tam gdzie bardzo byśmy chcieli”. Nie chodzi na pewno o jakieś obiecanki cacanki po śmierci, religijne filozofie, ale obecną zgodę na szczęście. TERAZ.

🔹  Jaką w tym momencie Ty masz zgodę na swoje szczęście?

🔹 Nasze Wewnętrzne Dziecko powie nam dużo prawdziwszą prawdę, niż to co iluzorycznie nam się wydaje. Wewnętrzne Dziecko jest przestrzenią otwartości w Tobie na to czego naprawdę pragniesz. Kiedy jesteś odłączona/y od siebie na poziomie dziecka nie możesz osiągać prawdziwych dorosłych celów, którymi głęboko się spełnisz.

🟧  PO CO PRACOWAĆ Z WEWNĘTRZNYM DZIECKIEM? DLACZEGO WARTO ZBUDOWAĆ Z NIM PRZESTRZEŃ ZAUFANIA?

Tak jak zwykle można myśleć w kategoriach:

🔹 Jakie będę mieć z tego korzyści?

🔹 Jakie to rozwiąże mi problemy?

To też jest ważne, ale dużo ważniejsze jest to, że odzyskujesz bardzo ważną część siebie. I nie do końca jest to po coś….

Dużo bardziej jest to coś, czego nie możesz w końcu nie zrobić. Jest to tak bazowe, że nie warto tego odsuwać w czasie. Potrzebujemy tego. Mamy wrócić do siebie, po siebie, po możliwie jak najwięcej kawałków siebie. Inaczej miotamy się w sprzecznych kierunkach, ciągle odcięci od swojego rdzenia, od swojej jaźni, duszy. Potrzebujemy wylądować w esencji siebie, a naszym psychologicznym sercem, naszym centrum w znacznej mierze jest Wewnętrzne Dziecko.

🟧  NO DOBRA, ALE TAK CZY INACZEJ, JAKIE TO ROZWIAZUJE POTENCJALNE PROBLEMY I JAKIE DAJE KORZYŚCI?

Kiedy świadomie łączymy się z WD i uznajemy za ważne wszystko co przeszło i wszystko co czuje, wychodzimy z zagubienia, smutku, depresjogennych klimatów, osamotnienia, ciemności. Zaczynamy być bardziej radośni, ufamy, czujemy się bezpieczniej. Przy okazji świat staje się jakby przyjaźniejszy, życie zaczyna się o nas bardziej troszczyć. Wiem jak to brzmi, ale muszę tak napisać, bo takie mam doświadczenie jak i wielu ludzi, z którymi pracuję i pracowałem.

🟧  DZIECKO NIE ODPUŚCI I TO JEST NASZA NAJWIĘKSZA NADZIEJA

Wewnętrzne Dziecko to część nas, która jest blisko esencji tego kim jesteśmy. Nie odpuści tego, byśmy na wszelkie sposoby wracali do tej esencji. Będzie o sobie przypominać, kiedy za bardzo oddalimy się od siebie z powodu dorosłych spraw. Wywołuje wtedy w nas niewygodne stany emocjonalne. Przyciąga sytuacje, które mają nam o sobie przypomnieć.

Ciemna strona wewnętrznego dziecka to również część naszego ciała bolesnego, które w sobie nosimy, o którym sporo już pisałem. Dopóki się nim nie zajmiemy będzie potrzebowało karmić się znanym sobie pokarmem – bólem.

Kiedy to obejmiemy „wewnętrzną pracą” to sytuacji trudnych robi się mniej. Zaczynamy doświadczać coraz więcej spokoju, naturalnej radości, poczucia harmonii.

🟧  JAK SIĘ Z NIM POŁĄCZYĆ? UWAGA NA AUTOPRZEMOC

Czułość do siebie, obecność, delikatność to podstawowy aspekt pracy z wewnętrznym dzieckiem. Jeżeli tego nie ma, praca ta jest iluzją. Nie połączymy się w ten sposób ze sobą na tym poziomie.

WD to przestrzeń, która nie toleruje żadnych przejawów autoprzemocy. Jest mocno wrażliwe na Twoje przekraczanie swoich własnych granic. Kiedy próbujemy wywierać na siebie presję, by się z nim spotkać, ono się wycofuje, stawia psychologiczny mur, robi się defensywne. Siłą nie nawiążemy z nim kontaktu. Kiedy poczuje się rzeczywiście bezpiecznie często samoistnie wychodzi na spotkanie. I kiedy się nie zawiedzie spontanicznie przychodzi coraz częściej.

🟧  CZY DZIECKO W NAS TO JEDNA KONKRETNA POSTAĆ?

Tak naprawdę Wewnętrzne Dziecko jest zbiorem większej ilości kawałków nas. Symboliczna postać to tylko uproszczony model, który ma wiele twarzy. Te poszczególne części są w różnym wieku, mają różne potrzeby. Wszystkie potrzebują naszej uwagi, wysłuchania, nieoceniania, uznania, przytulenia w taki, czy inny sposób.

🟧  CZY DĄŻYMY DO TEGO, BY ZINTEGROWAĆ DZIECKO ZRANIONE I BYŁO ONO BYŁO W PEŁNI RADOSNE?

Nie do końca. Dążymy do tego, by „całe dziecko” było zaopiekowanie, wysłuchane, czuło się kochane. Nie chcemy nic naprawiać. Pomysł na naprawianie to już jest przemoc i odrzucenie wielu kawałków siebie. Naprawia się coś popsutego. W nas nie ma nic popsutego. Jest tylko sporo odrzuconego, sporo nie wysłuchanego. Dopiero kiedy staje się przyjęte takim jakim jest, następuje integracja. Krok po kroku. W wyniku tego coś się zmienia, rzeczywiście robi nam się lżej i jaśniej.

🟧  DLACZEGO ODDECH? I JAK ODDECH CIĘ W TYM MOŻE WSPIERAĆ NA CO DZIEŃ?

Oddech słuchający – esencja sesji CUUD Integrowania Oddechem jest przestrzenią spotykania się z Wewnętrznym Dzieckiem. Kiedy Ty poprzez naturalny oddech spotykasz się ze sobą i zanurzasz się w sobie, Twoje dziecko wychodzi do Ciebie. Zwykle jest to wzruszające, poruszające, odradzające przynoszące spokój, radość, lekkość i wewnętrzną moc. Można się tego nauczyć i korzystać z tego spontanicznie na co dzień.

🟧  PO CO SIĘ W TYM BABRAĆ? CZY NIE DZIECINNIEJEMY POPRZEZ ZAJMOWANIE SIĘ TYM?

Praca z wewnętrznym dzieckiem to nie dziecinnienie. Wręcz przeciwnie. Jest to konkretna praca u podstaw przynosząca świetne efekty. Gruntuje nas w mądrej dojrzałości, lekkości, zabawie i poczuciu humoru. To właśnie osoby odcięte od siebie, zaparte siebie, na poziomie dziecka, często dziecinnieją na starość.

Warto wziąć pod uwagę, że ono tak czy inaczej potrzebuje przez nas żyć i się samorealizować. Sądzę, że lepiej cieszyć się energią dziecka świadomie ją wybierając, niż z przymusu. Dziecko i tak sobie to bierze. Widać to, kiedy ludziom puszcza kontrola z powodu demencji, czy alkoholu. Wtedy często nie jest to przyjemny widok.

🟧  CZY TO NIE JEST NUDNE? NIE LEPIEJ ZAJĄĆ SIĘ KONKRETNYM RZECZAMI, PROJEKTAMI, ROZWIĄZYWANIEM REALNYCH PROBLEMÓW … A NIE GŁUPOTAMI I BAWIENIEM SIĘ W PSEUDODUCHOWOŚĆ?

Bez wewnętrznego dziecka, ze zbyt dużą powagą, jesteśmy automatycznie w pseudoduchowości, jak większość zbyt poważnych adeptów różnych poważnych ścieżek. Często są to bardzo poważni panowie i panie przejęci swoją misją, sztywni emocjonalnie, jakby połknęli kija. Wielu wybitnych ludzi znanych z historii znanych było z tego, że potrafili się cieszyć i bawić jak dzieci, bez dodatkowego wspomagania różnymi substancjami. Dziecko w nas jest weryfikacją i gwarancją tego, czy nasze osiągnięte cele i zrealizowane projekty nas naprawdę uszczęśliwią. Pomimo ich realizacji, kiedy endorfiny opadną, bez odzyskanego dziecka, możemy być jeszcze bardziej smutni.

🟧  MOJA OSOBISTA DROGA Z WEWNĘTRZNYM DZIECKIEM

Wszystkie moje sukcesy na przestrzeni ostatnich 28lat na każdej życiowej płaszczyźnie są o budowaniu, odzyskiwaniu i wzmacnianiu relacji z moim Wewnętrznym Dzieckiem. Na początku działo się to spontanicznie, nieświadomie. Potem świadomie odżywiałem i dbałem o te jakości sobie. Od dłuższego czasu dzieje się to już nawykowo. Ta przestrzeń we mnie teraz dba sama o siebie. I Tobie też tego życzę. Jeżeli chcesz aktywniej zmieniać swoje życie, poznać know-how zapraszam na bezpłatny warsztat online:

🔥 WYZWOLENIE WEWNĘTRZNEGO DZIECKA 🔥

na którym poprowadzę Cię głębiej przez te przestrzenie. Poznasz narzędzia, mapy i rozwiniesz umiejętności, by doświadczać więcej wewnętrznej mocy i spokoju.

🔴  Zapraszam => Dołącz:

➡️  WYZWOLENIE WEWNĘTRZNEGO DZIECKA

……………………………………..

Grzegorz Pawłowski – Oddech w Związkach. Oddychaj Świadomie, Kochaj Pełniej

……………………………………..
 
☀️ Zapraszam na warsztaty: NADCHODZĄCE WYDARZENIA
 
☀️ Zapraszam na NAGRANE WARSZTATY
 
☀️ Zapraszam na przygodę życia w CUUD Szkole Integrowania OddechemCUUD SZKOŁA
Prezent dla Ciebie: POBIERZ wartościowy materiał i ciesz się PEŁNIĄ ŻYCIA!
Prezent: POBIERZ fragment książki „ODDECH – Oddychaj Świadomie, Żyj Pełniej”
Prezent: POBIERZ fragment książki „ODDECH W ZWIĄZKACH”
Prezent: POBIERZ fragment książki „LIFE COACHING W NURCIE SERCA”