Warsztat odbył się 17 marca 2016 r. Temat powróci w kolejnej edycji Wieczorynek dla Dorosłych.
Warsztat o sztuce transformowania swojego lęku i bycia z nim w dobrym kontakcie. Lęk to najbardziej podstawowa emocja, dzięki której przetrwaliśmy i wybiliśmy się jako gatunek. Wciąż jest nam mało znana, bo od pierwszych chwil edukacji zachęcani jesteśmy do tłumienia go.

Bardzo wcześnie w życiu otrzymujemy przekaz: „nie czuj tego”, „uciekaj od tego uczucia”, „to jest bardzo nieprzyjemne”, „nie warto tego czuć, bo ono cię pożre”. Mało kto jest w dobrym kontakcie ze swoim lękiem. Lęk może być świetnym, przyjaznym nauczycielem, ale jest bardzo kiepskim panem. Większość ludzi chodzi po tej planecie zaprzeczając, że się boją. Naukowcy oszacowują, że ponad 80% naszych myśli ma w sobie komponent lęku, a prawie nikt nie chce tego czuć. Pytanie – czy Ty masz lęk (czy w danej chwili czujesz lęk), czy lęk ma Ciebie?
Wieczorynka o tym jak oswajać się ze swoim lękiem, jak być z nim w dobrym kontakcie, jak z niego czerpać moc, wsparcie i jak się od niego uczyć. To, że w danej chwili czujesz lęk, jest wielkim prezentem – znaczy też, że żyjesz, że nie jesteś warzywem. Coś troszczy się o Ciebie.