ODDECH
W ZWIĄZKACH

Ta książka to mapa różnorodnych obszarów, aspektów związków, również tych, o których zwykle się nie mówi, które się omija.

Zależy mi, byś czuł to co czytasz, odnajdywał w tym siebie, znajdował odnośniki w swoim życiu i doświadczył skuteczności narzędzi, które znajdziesz w tej książce.

CZYM JEST TA KSIĄŻKA I CZEGO MOŻESZ SIĘ W NIEJ SPODZIEWAĆ

Ta książka to mapa różnorodnych obszarów, aspektów związków, również tych, o których zwykle się nie mówi, które się omija. Zależy mi, byś czuł to co czytasz, odnajdywał w tym siebie, znajdował odnośniki w swoim życiu i doświadczył skuteczności narzędzi, które znajdziesz w tej książce.

Jej celem jest wielopoziomowe wsparcie w otwarciu się na jak najpełniejsze doświadczanie życia poprzez związki. Jest o cieszeniu się życiem, rozwojem osobistym i wspólnym wzrastaniu w nim poprzez związki. Znajdziesz tu wiele propozycji rozwiązań nurtujących aspektów związków, sporo istotnych zostanie też zasygnalizowanych.

Książką tą porozciągasz się na różne strony różnych przestrzeni ciebie i twojego życia. Pomoże ci ona zadać sobie wiele niewygodnych pytań, które świadomie lub nieświadomie pewnie do ciebie już pukają. Nie zostawi cię samego na pustkowiu, choć pomoże ci na pewno zaprzyjaźnić się ze swoim cieniem i pewnie z wewnętrzną samotnością.

Pomoże ci zbudować związek, jakiego pragniesz, pomoże ci oczyścić relację, w której jesteś. Pomoże ci wprowadzić wiele nowych jakości do twojego związku, rozbudzić go, wzbogacić, zwiększyć intymną więź, otworzyć na większą bliskość zarówno emocjonalną, seksualną, jak i duchową. Chodzi o to, byś poczuł, że związek, w którym jesteś lub będziesz, to jeden z twoich największych skarbów, zasobów i przestrzeni do własnego rozwoju.

Jak szybko zauważysz, nie jest to jeden z kolejnych poradników coachingowych. Zależy mi, byś z dowolnego punktu, w którym jesteś znalazł się w najbardziej pożądanym miejscu twojego życia. Byś znalazł się w związku, jakiego najbardziej pragniesz. Jakiego być może się boisz. Jakiego być może boisz się pragnąć.

„Oddech w Związkach” w rzeczywistości i w bardzo dużym stopniu dotyczy kształtowania własnego życia, a w szczególności siebie w spełnionej relacji. Jest o wyciąganiu śmiało rąk po to, czego najbardziej pragniemy w głębi duszy. Zależy mi byśmy nie dostawali za to po łapach. Wręcz przeciwnie – świętujmy swoje sukcesy, doświadczając wdzięczności za hojność życia wraz z rosnącą w nas coraz większą otwartością na nie.

Sięganie po to, czego pragniemy wymaga odwagi i determinacji. Może to być naprawdę fascynująca podróż i taka być powinna. Pomoże ci w tym twój oddech, którego możliwości najprawdopodobniej, jak większość ludzi, wykorzystujesz teraz tylko w około 30 procentach.

Inne korzyści,
KTÓRE na Ciebie czekają:

Dzięki niej masz szansę odbyć jedną z najważniejszych przygód w swoim życiu. Podróż przez siebie i podróż przez związki, w których jesteś. Ważnym przewodnikiem w tej podróży będzie twój oddech. Tworzenie świadomego, pełnego związku jest jedną z najbardziej fascynujących rzeczy, jakich możemy doświadczać. Jest to coś długoterminowego, trwałego, czego główny rdzeń wypracowujemy tylko raz. Może to być niesamowita przygoda życia, poprzez którą będziemy szybciej rozwijać się, rosnąć i poznawać samych siebie. Dzisiejsze czasy dają nam tak duże wsparcie w tej dziedzinie, jakiego nie było w historii. Poprzez rozkwit psychologii i metod rozwoju osobistego dziś, jak nigdy wcześniej, możemy zrozumieć mechanizmy działania związków. Możemy głębiej pojąć, o co w nich chodzi oraz co na nie wpływa.

Mamy dziś:

 • coraz lepsze mapy do rozumienia związków;
 • niesamowite narzędzia pozwalające kształtować swoje życie i spełnienie w związku;
 • mnóstwo możliwości, środków, coraz to nowszych technologii umożliwiających spotykanie się z ludźmi. Możemy znajdować partnerów, dosłownie, nawet na drugim końcu świata;
 • coraz większe możliwości rozpoczynania „życia na nowo”, również związków po 30., 40., 50., 60. (i później pewnie też), co jest coraz częstsze i łatwiejsze.

Jak to wykorzystać? Jak z tego skorzystać?

 

Dziś prawie wszystko jest osiągalne dzięki determinacji, otwartości, narzędziom i gotowości do bycia w związku. Jednak, aby znaleźć się w takim spełnionym miejscu swojego życia, nierzadko musimy przejść swoją drogę, dojrzeć, przetransformować blokujące nas wzorce.

Nie musimy też już dzisiaj być marionetką czegoś większego od nas. Tak, wiele rzeczy na nas wpływa, tak jak na żeglarza na morzu. Pomimo tych dużych zewnętrznych sił, dziś coraz łatwiej dopływać do mórz, lądów i portów, w których chcemy się znaleźć.

„Statki w porcie są bezpieczne, lecz stanie w porcie nie jest ich przeznaczeniem”

John Shedd

W książce tej zasadniczo skupiamy się nad pracą nad związkiem. Zależy mi, by była ona dla ciebie jak najbardziej przydatna:

 1. a) świadomościowo – poprzez rozwój twojej wiedzy o sobie i związku;
 2. b) narzędziowo – byś miał i umiał korzystać ze skutecznych narzędzi kształtowania swojego życia, rozwijania i pielęgnowania relacji;
 3. c) systemowo – byś mógł objąć tę ważną sferę całościowo i sprawnie koordynował swój duży projekt:

„Ja Spełniony We Wspaniałym Związku Miłości”.


Nie wchodzimy w związki jako czyste kartki. Nie rodzimy się nawet jako czyste kartki. Wchodzimy z pewnym spadkiem doświadczeń oraz z dziedzictwem naszych rodziców, przodków, kultury.

Na razie wciąż mamy niewielką tego świadomość. Mało kto rozumie, co na nas wpływa i w jaki sposób. Dopiero budzenie się w tym, wraz z narzędziami otwiera nam drzwi do spełnionego życia, również poprzez związki.

Wiemy, że bycie w związku wcale nie jest proste. Warto mieć wiedzę i narzędzia, by nie zniszczyć nawet najwspanialszej, najbardziej harmonijnej relacji, w jakiej możemy być. Potrzebna jest nam dobra, świeża instrukcja obsługi. Dużo wskazuje na to, że instrukcje, manuale naszych rodziców, dziadków dzisiaj na nas mogą już nie działać. Związki naszych przodków w znacznej mierze opierały się na innych zasadach. Warto oczywiście obficie z nich czerpać, jednak ze świadomością, że czasy, sytuacje i wszystko, co mamy unieść dziś w relacji jest nowe i inne. Warto to zrozumieć i się w tym efektywnie, harmonijnie i mądrze odnaleźć.

ZOBACZ JAK ODDECH WPŁYWA NA NASZE ZWIĄZKI

CZYM JEST TA KSIĄŻKA I CZEGO MOŻESZ SIĘ W NIEJ SPODZIEWAĆ

Wielu osobom praca z oddechem kojarzy się z wykonywaniem ćwiczeń oddechowych. Jest to dosyć mylne, gdyż praca z oddechem jest czymś głębszym, czymś, co wymyka się technikom, ponieważ prowadzi do oddechu najbardziej naturalnego, takiego, z jakim się rodzimy. Poprzez pracę z oddechem wracamy do jego pełni, a tym samym – pełni życiowych możliwości.

Praca z oddechem nie jest wykonywaniem ćwiczeń relaksacyjnych. Wręcz przeciwnie – poprzez oddech wchodzimy jeszcze bardziej w to, co dla nas niewygodne, co w efekcie przynosi relaks, jakiego nigdy nie osiągnie się ćwiczeniami relaksacyjnymi. Praca z oddechem rozpuszcza wewnętrzne pokłady stresu i rozwiązuje problemy, podczas gdy relaksacja jest niczym łagodząca tabletka, która znieczula, nie przynosząc realnej ulgi.

Praca z oddechem zasadniczo nie jest wykonywaniem ćwiczeń jogi – mogą one być elementem wspomagającym, świetnym dodatkiem, ale nie są jej istotą. Dobrze dobrane pod kątem indywidualnych potrzeb mogą być bardzo pomocne, dlatego warto je znać i z nich również korzystać.

CZĘŚĆ 1

Pierwsza część książki jest o tym, w jaki sposób odzyskać, oczyścić i wzmocnić związek z samym sobą. Jak równolegle budować spełniony związek partnerski.

Jak stać się na to gotowym i otwartym?

Związek, w którym już jesteśmy często można przenieść na nowy poziom. Otworzyć w nim nieznane przestrzenie. Czasami być może warto się rozstać. A często warto zostać, by razem coś przetransformować, by stać się kimś nowym.

Jeżeli jesteś singlem i chciałbyś znaleźć się w spełnionym związku to ufam, że ta część książki posłuży Ci jako baza, a cała reszta będzie poszerzeniem tego, by zyskać to, czego najbardziej pragniesz.

CZĘŚĆ 2

Ta część pomoże ci przetransformować to, w czym obecnie jesteś w doświadczanie w związku tego, czego najbardziej pragniesz. Ddruga część pomoże ci zrozumieć pełniej relację, w której jesteś lub w której chcesz się znaleźć i odnaleźć w niej spełnienie.

CZĘŚĆ 2

Jeżeli czujesz, że jesteś w związku miłości to wspaniale. Inspiracje trzeciej części zabiorą Was w większe przestrzenie spełnienia, samorealizacji poprzez wasz związek. Wierzę, że poszerzy ona przestrzeń Waszych doznań, intymności i bliskości, nie tylko w sypialni. Że podaruje wam nowe sfery poznawania siebie nawzajem, jak i samych siebie poprzez lustro, jakim jest Wasza relacja.

SPIS TREŚCI

WSTĘP

Czym jest ta książka i co może ci dać
Ewolucja duszy poprzez związki
Dlaczego warto być w świadomym związku

CZĘŚĆ 1.1

Związek z samym sobą
Co znajdziesz w tym rozdziale
Jak być w szczęśliwym związku

CZĘŚĆ 1.2

Związek z samym sobą
Ja i mój cień
Jaki mam wpływ na stworzenie szczęśliwego związku

CZĘŚĆ 1.3

Kształtowanie swojej rzeczywistości
Dekret transformacyjny
Sesje oddechowe i CUUD Coaching Oddechem

CZĘŚĆ 2.1

Partnerski związek miłości
Z czym mamy do czynienia dzisiaj w związku Ja i mój partner

CZĘŚĆ 2.2

Czym się przyciągamy
Związek miłości dziś
Strefa cienia – cień związku

CZĘŚĆ 2.3

Komunikacja z serca i komunikacja z samym sobą
Wyzwania, trudności
Samotność w związku

CZĘŚĆ 2.4

On i ona – biologicznie, seksualnie, kulturowo
Okresy przejściowe
System rodzinny

CZĘŚĆ 3.1

Tantryczna podróż poprzez związek
Oddech w praktykach miłości
Tantra z zachodu

CZĘŚĆ 3.2

Seks – ważna sfera naszego życia
On i ona seksualnie
Oddech słuchający i oddech sięgający

CZĘŚĆ 3.3

Wprowadzenie do praktyk tantrycznych
Duchowy wymiar seksu i coś więcej
Tantra dla Ciebie.
Wasz program Struktura całego cyklu tantrycznego

CZĘŚĆ 3.4

Pojedyncza sesja tantryczna
Rozmowy bliskościowe
Podróż przez czakry

CZĘŚĆ 3.5

Wyzwania w drodze
Duchowy wymiar seksu
Na dalszą drogę

NA ZAKOŃCZENIE

Literatura
Podziękowania
Szkoła CUUD Coachingu Oddechem
 • Jak tworzyć coraz bardziej udane związki?
 • Jak znaleźć się w związku, jakiego pragniesz?
 • Jak tworzyć szczęśliwy, długodystansowy związek?

 

 • Jak być wolnym i szczęśliwym w pełnym związku?
 • Jak być spełnionym w związku, w którym oboje rośniemy?
 • Jak być najlepszą wersją partnera życiowego, jakim mogę być?
 • Jak być najlepszą wersją kochanka, jaką mogę być?

 

 • Jak być w związku głęboko, lekko i transformująco?
 • Jak sprawiać, by nasze związki były bardziej lekkie i radosne?
 • Jak to osiągnąć bezstresowo, ciesząc się tą przestrzenią już teraz?

KUP KSIĄŻKĘ W KSIĘGARNI WYDAWNICTWA ZWIERCIADŁO

Autor

Grzegorz Pawłowski

Trener i praktyk oddechu, trener transformowania lęku, coach ICC, wykładowca akademicki, autor książek, założyciel Szkoły CUUD Coachingu Oddechem, fizyk.

Wykładowca coachingu w Wyższej Szkole Bankowej i w Collegium Civitas. Twórca środowiska pracy z oddechem w Polsce. Koneser praktycznego łączenia rozwoju osobistego, nauki i biznesu. 

W swej pracy kładzie nacisk na głębokie spotkania ze sobą i działanie. Tworzy jedyne w swoim rodzaju programy szkoleniowe. Korzysta z bogatego doświadczenia i wypracowanych unikalnych narzędzi. Poprowadził kilkanaście tysięcy sesji indywidualnych i setki warsztatów. Esencjonalnie związany jest z szeroką formą rozwoju poprzez powrót do naturalnego oddechu jako głównego życiowego paliwa i niezwykle użytecznego narzędzia w coachingu.

„Od ponad 25 lat moją pasją jest szeroko rozumiany rozwój osobisty, „rozciąganie się” we wszelkich możliwych kierunkach. Esencjonalnie fascynuje mnie moc oddechu i relacje międzyludzkie. Moją pasją jest CUUD Integrowaniem Oddechem – metoda, którą praktykuję i dzielę się. Dosyć wcześnie odkryłem jogę, tantrę, teraz najbliżej mi do tańca jako medytacji w ruchu. Szczególnie pasjonuje mnie kontakt improwizacja.

Bardzo cenię sobie czas, który mogę spędzać z moją partnerką i córką. Sporo podróżuję. Kocham być w przyrodzie, robić coś po raz pierwszy i być obecnym w tym, co robię. Dbam o równowagę życiową, choć z ciekawością od czasu do czasu witam chaos jako twórczy stan niosący coś świeżego i nowego.”

– Grzegorz Pawłowski