ODDECH
Oddychaj świadomie,
żyj pełniej

Książka dla każdego, kto szuka narzędzi
do pełniejszego życia już od teraz!
Zabierze Cię w podróż i poprowadzi po drodze  do wewnętrznej WOLNOŚCI i świadomego tworzenia ŻYCIA. Odkryj swoje centrum dowodzenia, naucz się wartościowych narzędzi, poznaj cenne umiejętności. Zobacz i poczuj efekty w życiu codziennym.

Inne korzyści,
KTÓRE na Ciebie czekają:

Obniżenie stresu

Metody proponowane w książce gruntownie obniżają poziom stresu, solidnie wspierają zdrowie, rozpuszczają wiele czynników chorobotwórczych i stresogennych.

Odzyskiwanie siebie

Korzystając z podanych narzędzi szybko zobaczysz, że świadome oddychanie roztapia ograniczające blokady z przeszłości, trudne emocje, powtarzające się schematy, przeszkody. Uwalniając je, zrobisz więcej miejsca dla siebie samego, i życia jakiego pragniesz. Poczujesz, że jest Ciebie więcej w Tobie. Wzmocnisz wewnętrzna stabilność i moc.

Lepsze relacje

Wraz z poszerzaniem swojej samoświadomości, zwiększa się otwartość i łatwość w przyjmowaniu, a także okazywaniu uczuć. W szybkim czasie zauważysz wzrost jakości Twojego bycia w relacjach: z partnerem, dzieckiem, szefem, przyjaciółmi.

Więcej przyjemności

Ćwiczenia i techniki zapraszają do zagoszczenia w Twoim życiu więcej przyjemnych uczuć: wzrostu lekkości i radości życia, poczucia bezpieczeństwa, odwagi, witalności ciała i ducha, pasji, pełniejszego doświadczania życia.

Oswajanie lęku

Dowiesz się jak pracować ze wszystkimi uczuciami, co z nimi robić i jak sobie z nimi radzić. Bez oszukiwania się powierzchownymi metodami relaksacyjnymi, które nie dają długofalowego efektu.

Kreatywność

Efektem świadomego oddychania jest także wzrost kreatywności, pogłębiona intuicja, życiowa efektywność, większa łatwość w podejmowaniu decyzji jak i w działaniu, lepsze radzenie sobie w kryzysach, wyzwaniach, znalezienie swojej misji i podążanie nią.

ZOBACZ JAK ODDECH WPŁYWA NA TWOJE ŻYCIE

CZYM JEST PRACA Z ODDECHEM?

Wielu osobom praca z oddechem kojarzy się z wykonywaniem ćwiczeń oddechowych. Jest to dosyć mylne, gdyż praca z oddechem jest czymś głębszym, czymś, co wymyka się technikom, ponieważ prowadzi do oddechu najbardziej naturalnego, takiego, z jakim się rodzimy. Poprzez pracę z oddechem wracamy do jego pełni, a tym samym – pełni życiowych możliwości.

Praca z oddechem nie jest wykonywaniem ćwiczeń relaksacyjnych. Wręcz przeciwnie – poprzez oddech wchodzimy jeszcze bardziej w to, co dla nas niewygodne, co w efekcie przynosi relaks, jakiego nigdy nie osiągnie się ćwiczeniami relaksacyjnymi. Praca z oddechem rozpuszcza wewnętrzne pokłady stresu i rozwiązuje problemy, podczas gdy relaksacja jest niczym łagodząca tabletka, która znieczula, nie przynosząc realnej ulgi.

Praca z oddechem zasadniczo nie jest wykonywaniem ćwiczeń jogi – mogą one być elementem wspomagającym, świetnym dodatkiem, ale nie są jej istotą. Dobrze dobrane pod kątem indywidualnych potrzeb mogą być bardzo pomocne, dlatego warto je znać i z nich również korzystać.

CO ZNAJDZIESZ W TEJ KSIĄŻCE

 

Książka ma kilka wymiarów, które po kolei zgłębisz. Znajdziesz w niej przewodnik po rozwoju osobistym, a także przewodnik po pracy z oddechem. Stanie się dla ciebie solidnym wprowadzeniem i zyskasz rzetelną wiedzę, głębsze zrozumienie siebie i podstawowe umiejętności pracy z oddechem. Książkę tę napisałem, by pomóc ci uczynić życie bardziej pełnym, jak stało się to z moim. By tchnąć więcej ducha w codzienność, przygotować gruntowne zmiany, jeżeli ich potrzebujesz. Nic tak efektywnie cię nie przeprowadzi przez nie jak twój oddech.

Opowiadam w niej, czym jest oddech, jaką pełni rolę w codzienności i w rozwoju osobistym. Podpowiadam, jak z niego najefektywniej skorzystać. Techniki oddechowe są dodatkiem do głównego przekazu książki.

Nie jest to klasyczna książka z zestawem ćwiczeń do wykonania. Książka zaprasza cię do głębszej podróży, do zmiany, której najprawdopodobniej świadomie lub nie, pragniesz.

Ta książka cię odmieni. Twój oddech będzie inny, czytanie tej książki jest pewnym rodzajem medytacji, będzie poszerzać twą świadomość, budzić cię. Czasami może to być niewygodne, ale zawsze wartościowe. Poprzez czytanie książka pogłębi twój oddech. A wykonanie nawet części ćwiczeń uczyni twoje życie dużo bardziej wielowymiarowym.

Poprzez te książkę poprawisz relację z ciałem, z uczuciami. Pozytywnie wpłynie na twe kontakty z innymi, a może nawet wzbogaci twe życie seksualne. Ufam też, że przygotuje cię do głębszego spotkania z sobą, jeżeli tego naprawdę zechcesz.

Pamiętaj – ta książka jest tylko narzędziem. To twoja intuicja, samoświadomość będą cię przez nią prowadzić, dając ci tylko własny wgląd, zrozumienie, olśnienia, przebłyski, przebudzenia. Życzę powodzenia i miło mi, że mogę ci w tym towarzyszyć. Dziękując za zaufanie, mam nadzieję, że dzięki mojej książce odkryjesz siebie i ważne dla siebie, praktyczne aspekty swego życia.

SPIS TREŚCI

Rozdział 1

CZYM JEST ODDECH W NASZYM ŻYCIU
ZASTOSOWANIE ODDECHU
CZTERY SFERY KAŻDEGO CZŁOWIEKA
ROZWIJASZ SIĘ TYLKO POZA STREFAMI KOMFORTU
TRZY MÓZGI CZŁOWIEKA, ODDECH I STRES ODDECH I FALE MÓZGOWE

Rozdział 2

PODRÓŻ W GŁĄB SIEBIE
POPRZEZ CZTERY KRAINY

+5 case study
+2 ćwiczenia
WYZWALANIE SIĘ Z OKOWÓW ZAGUBIONEGO UMYSŁU CO SIĘ DZIEJE, KIEDY UMYSŁ ZACZYNA UFAĆ? PŁASKI ŚWIAT ZAGUBIONEGO UMYSŁU ODZYSKANE UCZUCIA I EMOCJE PRZEBUDZONE CIAŁO SŁUCHANY DUCH DOJRZAŁY UMYSŁ

Rozdział 3

TU I TERAZ

+6 case study
+6 ćwiczeń
MEDYTACJA I KONCENTRACJA JAK UCIEKAM OD SIEBIE? – OZNAKI BYCIA I NIEBYCIA W „TU I TERAZ” JAK WRACAĆ DO „TU I TERAZ” I PO CO? JAK GRAMY W „PSEUDO TU I TERAZ” – JAK SIĘ OSZUKUJEMY? „DUŻE TU I TERAZ” I „MAŁE TU I TERAZ”. 2 PUNKTY MOCY WG COLINA SISSONA – DRZWI DO „TU I TERAZ” RELACJA Z „TU I TERAZ” TO NAJWAŻNIEJSZY ZWIĄZEK W ŻYCIU CZAS FIZYCZNY i CZAS PSYCHOLOGICZNY LĘK PRZYJACIELEM I NAUCZYCIELEM ŻYCIA OPÓR

Rozdział 4

DWA RODZAJE ODDECHU
I PSYCHOLOGIA
TRANSPERSONALNA

+5 case study
+5 ćwiczeń
PRACA Z ODDECHEM DWA RODZAJE ODDECHU ODDECH SŁUCHAJĄCY ODDECH SIĘGAJĄCY HIPERWENTYLACJA I TĘŻYCZKA NAJBARDZIEJ ZNANE METODY ROZWOJU OSOBISTEGO KORZYSTAJĄCE Z ODDECHU

Rozdział 5

MITYCZNA PODRÓŻ BOHATERA,

czyli czego możesz się spodziewać w podróży swojego życia i jak może ci w tym pomóc oddech
CZYM JEST ARCHETYPOWA PODRÓŻ BOHATERA I JAK JEST PRZEDSTAWIANA W LITERATURZE, FILMACH? ARCHETYPOWA PODRÓŻ BOHATERA W ROZWOJU OSOBISTYM. JAK TA MATRYCA PRZEBIEGA W ROZWOJU OSOBISTYM?

Rozdział 6

NAJCIEMNIEJSZA GROTA,

czyli czyli najważniejsze smaki coachingowych spotkań z oddechem

+9 case study
+2 ćwiczenia
SESJE ODDECHOWE PROWADZĄ DO ESENCJI UZDROWIENIA CIAŁO BOLESNE – zamrożona ENERGIA, KTÓRA NAS WOŁA WEWNĘTRZNE DZIECKO NASTOLATEK OCZYSZCZANIE RELACJI Z RODZICAMI TOKSYCZNY DOROSŁY I DOJRZAŁY DOROSŁY PRZEŻYJ ŚWIADOMIE SWÓJ PORÓD WZORZEC PRZEJŚCIA – WZORZEC ŻYCIOWEJ ZMIANY ODREAGOWANIE WZORCÓW PRENATALNYCH WPŁYW BLIŹNIAKA NA ZWIĄZKI I ŻYCIOWE DECYZJE PRZERWANA WIĘŹ MIŁOŚCI SESJE W CIEPŁEJ WODZIE

Rozdział 7

CUUD COACHING ODDECHEM

+6 case study
MITY NA TEMAT COACHINGU CUUD COACHING ODDECHEM – JAK TO SIĘ DZIEJE?

Rozdział 8

KOORDYNATY, MISJA I CREDO

9 ćwiczeń

Rozdział 9

WEWNĘTRZNA PRACA DO WYKONANIA: przekonania, wartości, identyfikacje

+2 case study
+3 ćwiczenia
PRZEKONANIA WARTOŚCI CO JEST WAŻNE i NAJWAŻNIEJSZE? IDENTYFIKACJA/UTOŻSAMIENIA KIM JESTEM? PONADPŁCIOWOŚC DUSZY

Rozdział 10

ZWIĄZKI

+1 case study
+9 ćwiczenia
ZWIĄZEK Z SAMYM SOBĄ TY W RELACJACH CO SIĘ DZIEJE PODCZAS KOCHANIA SIĘ. DWIE INTENCJE W SEKSIE, FAZY W KOCHANIU SIĘ, ORGAZM FAZY ODDECHOWE W SEKSIE SEKS TO KONKRETNA SESJA ODDECHOWA

Rozdział 11

ODDECH RAZ JESZCZE

+1 case study
+2 ćwiczenia
ENERGIA ŻEŃSKA I ENERGIA MĘSKA FORMA I ESENCJA RÓWNOWAGA W ODDECHU ODDECH JAKO TWÓJ PIERWSZY COACH

Rozdział 12

WEZWANIE DO DZIAŁANIA

+1 case study
NA DROGĘ TWOJE WSPARCIE – WAŻNE ZASOBY NA DRODZE

BEZPŁATNE ROZDZIAŁY

Jeśli chcesz pobrać fragment książki, kliknij w przycisk
i wpisz swoje dane kontaktowe.

KUP KSIĄŻKĘ W KSIĘGARNI WYDAWNICTWA ZWIERCIADŁO

Autor

Grzegorz Pawłowski

Trener i praktyk oddechu, trener transformowania lęku, coach ICC, wykładowca akademicki, autor książek, założyciel Szkoły CUUD Coachingu Oddechem, fizyk.

Wykładowca coachingu w Wyższej Szkole Bankowej i w Collegium Civitas. Twórca środowiska pracy z oddechem w Polsce. Koneser praktycznego łączenia rozwoju osobistego, nauki i biznesu. 

W swej pracy kładzie nacisk na głębokie spotkania ze sobą i działanie. Tworzy jedyne w swoim rodzaju programy szkoleniowe. Korzysta z bogatego doświadczenia i wypracowanych unikalnych narzędzi. Poprowadził kilkanaście tysięcy sesji indywidualnych i setki warsztatów. Esencjonalnie związany jest z szeroką formą rozwoju poprzez powrót do naturalnego oddechu jako głównego życiowego paliwa i niezwykle użytecznego narzędzia w coachingu.

„Od ponad 25 lat moją pasją jest szeroko rozumiany rozwój osobisty, „rozciąganie się” we wszelkich możliwych kierunkach. Esencjonalnie fascynuje mnie moc oddechu i relacje międzyludzkie. Moją pasją jest CUUD Integrowaniem Oddechem – metoda, którą praktykuję i dzielę się. Dosyć wcześnie odkryłem jogę, tantrę, teraz najbliżej mi do tańca jako medytacji w ruchu. Szczególnie pasjonuje mnie kontakt improwizacja.

Bardzo cenię sobie czas, który mogę spędzać z moją partnerką i córką. Sporo podróżuję. Kocham być w przyrodzie, robić coś po raz pierwszy i być obecnym w tym, co robię. Dbam o równowagę życiową, choć z ciekawością od czasu do czasu witam chaos jako twórczy stan niosący coś świeżego i nowego.”

– Grzegorz Pawłowski