INNI O MNIE

Fascynująca przygoda, tak to potraktowałem i tak było. Grzegorz stworzył wyjątkowe warunki i bezpieczną przestrzeń do zapuszczania się w nieodkryte dotąd lub zapoznane obszary duszy…

Była dobra zabawa, wszystko na koniec mnie ubogaciło … Przede wszystkim jednak zabrałem ze sobą bogactwo informacji zwrotnej, od grupy i prowadzącego, która pokazała mi wymiary jakich wcześniej u siebie nie dostrzegałem. „Wielka kumulacja” pozytywnych przekazów, jakie daliśmy sobie na zakończeniowym zjeździe działa nawet po kilku miesiącach jak duchowy napój energetyczny.

Polecam wszystkim, którzy są ciekawi swoich wewnętrznych labiryntów i nieodkrytych zakątków… osobiście czuję, że otwarte podejście i ciekawość „podróżnika” okazały się dla mnie najlepsze, a to czy zostanę coachem oddechem, to życie pokaże…

~Robert

Praca z oddechem była dla mnie najwspanialszą, zapierającą dech w piersiach podróżą w głąb siebie. Wiele pytań przestało istnieć, odpowiedzi pojawiły się same. Czasem w zupełnie nieuchwytny sposób, innym razem “czarno na białym”. To była bardzo intymna podróż, zresztą chyba trwa nadal i – tak czuję – już zawsze pozostanę “w podróży”. Oddech jest bardzo niematerialny, a przekłada się na tak bardzo materialne odczucia. To absolutnie fascynujące, że nasze ciało jest najbardziej wiernym i dokładnym pamiętnikiem tego co już nas dotknęło lub ominęło, tego co nas cieszyło i tego co bolało. To wszystko w nas jest i przypomina o sobie na wszelkie możliwe sposoby, które zazwyczaj ignorujemy. Oddech daje czujność, uczy wyłapywania nawet najdrobniejszych sygnałów płynących z ciała i sprawia, że w jakości digital surround “słyszymy” wreszcie naszą duszą. I wtedy jesteśmy już w domu. Energia płynie. Wszechświat jest częścią nas, a my częścią wszechświata. Nic nie uwiera, nie dusi, nie pali. Jesteśmy po prostu tu i teraz.

Jedni nazwą to magią – ja tego nie nazywam. Testuję na sobie całe bogactwo narzędzi i metod – a jest w czym wybierać! – i za każdym razem ze zdumieniem stwierdzam: “O matko! To działa J”. Polecam każdej zbłąkanej duszy, której ani serce, ani umysł, ani nawet ciało nie słyszy lub nie słucha.

Dziękuję!

~Grażyna

Oddech jest jak otwieracz, za pomocą którego udało mi się dostać do wnętrza starych, dobrze zamkniętych puszek – moich przekonań, wizji i stereotypów. Przez lata te bezpieczne struktury skutecznie utrudniały mój rozwój i sięganie po to czego chcę.

Poprzez unikatowe doświadczenie warsztatów nie tylko spotkałam moje wielkie lęki, ale też, udało mi się je pokonać.

Dokonałam tego dzięki praktycznym technikom, uważności i czułości do samej siebie. … Nabrałam wiatru w żagle i pewności, że to co robię ma sens – nie tylko dla mnie, ale i dla świata. Rozwinęłam wiele umiejętności, z których korzystam zawodowo i prywatnie. Poszerzenie świadomości i umiejętność czytania “informacji zwrotnych”, które każdego dnia przesyła mi Wszechświat umacnia moją pewność siebie i poczucie kompetencji pozwalając czerpać satysfakcję z pracy i z życia.

~Monika

Dzięki Grzegorzowi spotkałam się ze sobą poprzez mój oddech, a jest on ze mną od pierwszej chwili mojego życia a dopiero teraz, mając blisko 40 lat, odważyłam się go prawdziwie poczuć, zaczerpnąć, pobyć z Nim. Oddech to coś więcej niż narzędzie, bo narzędzie to coś bezosobowego, zimnego, nieczułego a oddech (mimo, że jest poniekąd narzędziem wspierającym proces i pomaga procesowi się dziać) jest dla mnie czymś zupełnie przeciwnym: oddech jest mój, jest ciepły i jest w nim mnóstwo czułości i delikatności. Oddech nie tylko podtrzymuje życie, ale determinuje jakość życia, Oddech, jeżeli tylko na to pozwolę, może być bramą do mnie samej, do mojej głębi, do mojego wnętrza. Oddech rozpuszczając, to co zagmatwało się w głowie i ciele podczas funkcjonowania w świecie powinności, zakazów i nakazów, kulturowych ograniczeń pozwala lepiej poznać to kim jestem poza uwarunkowaniami.

Pierwsze spotkanie ze świadomym oddechem to chwile pewne niedowierzania. Co w tym spotkaniu jest takiego niezwykłego? Przecież oddycham cały czas. Oddycham odkąd żyję. Ale co ja wiem o moim oddechu. Czy wiem jak oddycham? Czy zawsze oddycham tak samo?

Świadomy oddech przybliża mnie do mnie samej. Wnika w głąb mojego ciała odkrywając tajemnice, które tak długo ukrywałam przed sobą lub których nie byłam świadoma. Jest przenikliwym spojrzeniem – moim we mnie samą. To oddech pozwala mi jeszcze raz spotkać się z tym o czym wolałam zapomnieć a to spotkanie jest inne, niż to pierwotne. Jest spotkaniem z emocjami tamtego, zakopanego czasu, kiedy to co się działo było tak bardzo nie do przyjęcia, że przestawałam oddychać wpychając swoje emocje w zakamarki ciała. Teraz, swoim świadomym oddechem zaglądam tam znowu, wpuszczam trochę przestrzeni, trochę światła i już nie jest tak strasznie, nie boli tak bardzo: tylko troszkę, na początku kiedy mam w sobie tę resztkę oporu przed tym, żeby naprawdę poczuć. Jeszcze jeden oddech … wszystko się rozpuszcza, rozpływa po całym ciele i jest ciepło, lekko, inaczej. Oddech, który kotwiczy mnie w MOIM tu i teraz, odkrywa przede mną mój ból, smutek ale też i radość, szczęście, miłość, wolność i akceptację.

Jak to się dzieje? Jaki to mechanizm? Nie wiem. Nie znam żadnego udowodnionego naukowymi badaniami wyjaśnienia. Może jest. A jeżeli nie, to z pewnością można wysnuć różne hipotezy, różne teorie które nakarmią logiczny umysł. Dla mnie, która w codzienności jest „w głowie”, w tym spotkaniu istotne jest czucie siebie, zaglądanie oddechem w ciało i w duszę. Słuchanie tego co płynie z wewnątrz. Uważność na siebie.

Świat zewnętrzny jest o tyle inny, że dużo więcej w nim widzę. Nadal zdarzają się rzeczy nieprzyjemne, są sprawy do załatwienia, bywają dni trudniejsze. Świat zewnętrzny zmienił się o tyle, o ile zmieniło się moje postrzeganie spraw które w nim się dzieją. Zaczęłam zaglądać w siebie, zadawać sobie pytania, bardziej świadomie przyglądać się reakcji na zdarzenia. Zaczęłam dostrzegać ludzi. Coraz częściej pozwalam się prowadzić.

Zatrzymać się na chwilę. Pozwolić oddechowi popłynąć. Z ciekawością poczekać na to, co się stanie. Nie oczekiwać niczego a spodziewać się wszystkiego. To jest właśnie spotkanie z oddechem.

Ze Sobą.

~Kasia

Zdecydowanie wyglądam lepiej. Wzbogaciłam się o chłopaka i rodzinę – z powrotem. To było takie postanowienie – że wchodzę w życie. I tak jest. Na spokojnie. Szanuje swój proces;) dbając daję czas sobie i swoim bliskim. Dużo gotuję. Wreszcie cieszę się domem, uczę co to znaczy regularność, dbanie. I tak strasznie się cieszę, bo na prawdę pierwszy raz ich widzę! Wzbogaciłam się o rodzinę nie tylko psychicznie (odkrywając to co już jest) ale nawet fizycznie – odnalazła mnie do tej pory nieznana rodzina ze strony ojca(!) Nowa rodzina, nowa część Ja.
Dobra zabawa. Normalność na nowo odkryta już nie obrzydza, a zachwyca. Przestaje też przerażać stagnacja czy nuda – świat jest pełen życia i mogę teraz decydować, że je zauważam. Dzięki sesjom moje życie stało się bardziej powolne. Spokojne. Staje się smakowaniem na co dzień. Odkrywanie siebie przywróciło mi poczucie kontroli nad własnym życiem oraz świadomość możliwości jego transformacji.

~Anna

Key-PNG-File

SKONTAKTUJ SIĘ MAILOWO LUB ZADZWOŃ

+48 605 584 298

Adres:

Millennium Plaza
Al. Jerozolimskie 123A
02-017 WarszawaKontakt

Napisz
lub zadzwoń +48 605 584 298

Wysyłanie

©2020  Grzegorz Pawłowski

Czujesz – oddychasz, tłumisz uczucia – tłumisz oddech.

Jeżeli chcesz być istotą czującą – oddychaj pełniej.
Oddech jest paliwem do tego by czuć. Uczucia są nam dane po to, by je czuć, a emocje po to, by dawać nam energię.
Nie jesteśmy stworzeni do tłumienia uczuć i emocji. Nie da się odczuwać tylko niektórych emocji. Na chwilę, czasami potrzebujemy zarządzić swoim stanem emocjonalnym, spłycić i nawet wstrzymać oddech, gdy wymagają od nas tego okoliczności. Jednak w większości wypadków, zwykle w ponad 95 proc. naszego czasu mamy czuć uczucia, emocje i oddychać nimi. To jest dla nas naturalne i odżywcze.

Nie chodzi tu o wykonywanie ćwiczeń czy rytuałów oddechowych. Ważne jest, by być w naturalnym oddechu słuchającym i umieć naturalnie oddychać uczuciami.

I kto chce prosty sposób na oddychanie uczuciami? :)
...

View on Facebook

Zapraszam, we wtorek, 4 lutego, o 9 rano 🙂 na Dobry Początek w radiu ChilliZET. Będziemy mówić o tym, co można znaleźć dla siebie w książce "Oddech i Związki".
Do usłyszenia o 9 rano 🙂

Grzegorz,
...

View on Facebook

Drodzy, zapraszam na dzisiejszą audycję w Polskim Radiu Jedynki. Radio Dzieciom - Strefa Rodzica. Tylko poprzez internet: www.polskieradio.pl/18/4388
Będziemy mówić o ODDECHU W ZWIĄZKACH 😁

Godz. 22:00
Do uslyszenia!
Grzegorz
...

View on Facebook

Co ma wspólnego rozwój osobisty z udanym związkiem?

Bardzo ważne jest jak najszersze poznawanie siebie. Im bardziej znasz siebie, tym bardziej potrafisz rozumieć siebie i sobą zarządzać. I tym mniej boisz się siebie, tym mniej uciekasz od siebie. Tym mniejszym jesteś ciężarem dla kogoś innego.

Nie rozsypujesz się emocjonalnie już tak często. Jesteś coraz bardziej stabilny. Jest cię więcej dla siebie i dla kogoś innego, bo twoje lęki coraz mniej cię kontrolują.

W efekcie zyskujesz poczucie bezpieczeństwa. Bezpieczny jest też twój związek. Jak najszersze poznawanie siebie oznacza największe bezpieczeństwo dla twojego związku.

Krótko mówiąc ogarnij się :)
A właściwie ogarniaj się coraz bardziej :) :)

Dobrego dnia,
Grzegorz,

--------
🔎 fragment pochodzi z mojej nowej książki
"Oddech w Związkach. Oddychaj Świadomie, Kochaj Pełniej"
- wyd. Zwierciadło.
...

View on Facebook

Przedpremierowo ;)
Jutro oficjalnie wchodzi do księgarń moja nowa książka "Oddech w Związkach". Jestem very excited!
Ufam, że również tak jak poprzednio znajdziecie to, czego szukacie i wiele więcej 😁
To jeden z kilku elementów mojej wizji wyłonionej na mapie marzeń i zrealizowanych w zeszłym roku (również podróże z plecakiem po Azji, Australii, rozkwit i nadwyżka chętnych na CUUD Szkołę, kilka projektów biznesowych, konferencje, festiwale …. i najważniejsze: wymarzony Związek).
W tę niedzielę robimy mapę na ten rok, aż się boję, co wyskoczy )))

A na wieczory autorskie online i na żywo już zapraszam.
Szczegóły wkrótce )))
Dobrego dnia
...

View on Facebook

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?

X