CUUD INTEGROWANIE ODDECHEM – FESTIWAL WIBRACJE

Szczegóły
Start:

26 lipca - 20:00

End:

29 lipca - 21:30

Oddech w uzdrawianiu relacji
z wewnętrznym nastolatkiem

Oddech i mózg w kryzysach
i życiowych zakrętach

GRZEGORZ PAWŁOWSKI

CUUD INTEGROWANIE ODDECHEM

 

FESTIWAL WIBRACJE
https://wibracje.com.pl/

 

Oddech jest tą funkcją w nas która zostaje tłumiona i powstrzymywana, kiedy doświadczamy stresu, kiedy zabiera nas lęk. On jest tym aspektem, którym możemy się wesprzeć, kiedy czujemy się odcięci od sprawczości i siły. Oddech jest naszym głównym paliwem życiowym. Poszerza naszą świadomość i zasila mięśnie naszego ciała i psychiki. Uwolniony oddech jest też efektywnym narzędziem kształtowania życia i przechodzenia zakrętów życiowych. Z samej swej natury ma wiele właściwości terapeutycznych. Pomaga szybciej dotknąć istoty problemów, wyzwań i znaleźć najszybszą drogę do ich pokonania.

O warsztacie “Oddech w uzdrawianiu relacji z wewnętrznym nastolatkiem”

Wewnętrzny nastolatek to ważna część naszej psychiki, która zwykle zepchnięta jest w cień innych, „ważniejszych” spraw …

W czasie kiedy dojrzewaliśmy, często byliśmy w tym samotni i zagubieni. Zmieniało się nasze ciało, mózg się redukował i przebudowywał. Jak obecnie o wewnętrznym dziecku już sporo się mówi i napisano na ten temat dużo książek, to o nastolatku wciąż jest cisza… Jest to zwykle bardzo osamotniona część naszej psychiki.

W nastoletniości działo się mnóstwo ważnych transformacji: przemiana psychiki, ciała, głosu, zmiany hormonalne, redukowanie około 90% obszarów mózgu. Bardzo mało rozumieliśmy z tego, co się z nami dzieje. Otoczenie zwykle nas mało wspierało, często wręcz szydziło i bywało okrutne. My sami często byliśmy ostrzy dla siebie w tym czasie, w znacznej mierze siebie odrzucając. Utwardziliśmy siebie i poszliśmy w pewien rodzaj rezygnacji lub buntu rozczarowując się „autorytetami”, które nas otaczały. W dorosłych ciałach często kontynuujemy to psychologiczne opieranie się życiu.

Warto zintegrować aspekt nastolatka w sobie wykorzystując do tego dedykowane narzędzia i moc oddechu. Oddech najszybciej łączy nas z esencją siebie i uzdrawia emocjonalne zamrożenia i zablokowania.

W zranionym nastolatku jest sporo buntu, krytyki, nieakceptacji ciała, kompleksów, wewnętrznych konfliktów. Może czuć się samotnie, błądzić w wewnętrznej mgle, mieć w sobie głód miłości i jednocześnie niezgodę na nią.

Spełniony nastolatek wnosi do życia pasję odkrywania, przebojowość i spokojne podejmowanie wyzwań. Również dzięki niemu jesteśmy zdrowo krytyczni, kolorowi emocjonalnie, eksplorujący zmysłowość i seksualność. Warto cieszyć się odwagą, ciekawością siebie, świata i ludzi jak i wrażliwością, pasją, delikatnością błyskiem w oczach i spokojem wewnętrznym.

Podczas i w wyniku warsztatu:

  • – spotkasz się ze swoją energią nastolatka,
  • – uzdrowisz zranienia z tego okresu,
  • – otrzymasz narzędzia do budowania spełnionej z nim relacji, a przez to jakości życiowe, z którymi on jest związany,
  • – dowiesz się i nauczysz się jak korzystać z oddechu jako wsparcia do integrowania również innych trudnych kawałków emocjonalnych, które w sobie nosisz.

O warsztacie “Oddech i mózg w kryzysach i życiowych zakrętach”:

Kiedy doświadczamy kryzysu, czy trudnego momentu, jest to czas, kiedy życie mówi: sprawdzam! Możemy wtedy cierpieć poprzez stawianie psychologicznego oporu temu, co się dzieje i przez to jeszcze bardziej się spalać. Możemy też wykorzystać ten czas jako okazję do przebudzania się i rośnięcia w osobistej mocy. Dużo zależy od tego, jak szybko przestajemy rozpraszać uwagę na to, co od nas nie zależy – łącząc się z tym, na co mamy rzeczywisty wpływ wykorzystując w tym naturalny oddech.

Pomimo, że za każdym razem sytuacja różni się, mianownik tego, co się dzieje w naszej psychice, ciele i w mózgu jest bardzo podobny. Zachodzi w nim wiele procesów, na które możemy wpływać decyzjami i działaniami. Warto nie zwiększać wtedy swojej bezsilności, wycofania, wewnętrznej presji i wrócić do centrum dowodzenia, korzystając z mocy czułego oddechu.

Oddech jest tą funkcją w nas która zostaje tłumiona i powstrzymywana, kiedy doświadczamy stresu, kiedy zabiera nas lęk. On jest tym aspektem, którym możemy się wesprzeć, kiedy czujemy się odcięci od sprawczości i siły. Oddech jest naszym głównym paliwem życiowym. Poszerza naszą świadomość i zasila mięśnie naszego ciała i psychiki. Uwolniony oddech jest też efektywnym narzędziem kształtowania życia i przechodzenia zakrętów życiowych. Z samej swej natury ma wiele właściwości terapeutycznych. Pomaga szybciej dotknąć istoty problemów, wyzwań i znaleźć najszybszą drogę do ich pokonania.

Podczas warsztatu:

  • – poznasz nową wiedzę w temacie stresu, kryzysu i oddechu,
  • – rozwiniesz umiejętności rozpuszczania lęku i skutków nagromadzonego stresu w sferze fizycznej i emocjonalnej z różnych okresów życia
  • – poznasz 2 konkretne techniki pomocne w przechodzeniu trudnych momentów życiowych
  • – wzmocnisz stabilność obniżając podatność na huśtawki emocjonalne
  • – poznasz metodę CUUD Integrowanie Oddechem, która otwiera na spełnione relacje, bliskość, poczucie bezpieczeństwa, satysfakcję zawodową i inne ważne dla nas obszary spełnienia życiowego. Przynosi ulgę i głęboki relaks, daje trwałe wyniki, które szybko zauważasz w życiu codziennym.

O prelegencie:

GRZEGORZ PAWŁOWSKI

Trener oddechu, coach ICC, wykładowca w WSB i w Collegium Civitas, założyciel Szkoły CUUD Coachingu Oddechem, twórca środowiska pracy z oddechem, autor 3 książek: “Oddech”, “Oddech w związkach”, „Life coaching w nurcie serca”, z wykształcenia fizyk.
Od ponad 25 lat koneser praktycznego łączenia rozwoju osobistego i nauki.
W swej pracy kładę nacisk na głębokie spotkania ze sobą i działanie. Tworzę jedyne w swoim rodzaju programy szkoleniowe i unikalne narzędzia. Poprowadziłem kilkanaście tysięcy sesji indywidualnych i setki warsztatów. Esencjonalnie związany jestem z szeroką formą rozwoju poprzez powrót do naturalnego oddechu jako głównego życiowego paliwa i niezwykle użytecznego narzędzia coachingowego.
Moją pasją jest szeroko rozumiany rozwój osobisty, rozciąganie się we wszelkich możliwych kierunkach. Cenię sobie czas, który spędzam z żoną, córką i przyjaciółmi. Sporo podróżuję. Kocham taniec i cielesność. Lubię być  przyrodzie, robić coś po raz pierwszy i być obecnym w tym, co robię. Dbam o równowagę życiową, choć z ciekawością witam chaos jako twórczy stan niosący świeże i nowe.

Prezent dla Ciebie: POBIERZ wartościowy materiał i ciesz się PEŁNIĄ ŻYCIA!
Prezent: POBIERZ fragment książki „ODDECH – Oddychaj Świadomie, Żyj Pełniej”
Prezent: POBIERZ fragment książki „ODDECH W ZWIĄZKACH”
Prezent: POBIERZ fragment książki „LIFE COACHING W NURCIE SERCA”