Artykuły

TOKSYCZNY KRYTYK i CZUŁY DOROSŁY

Toksyczny Krytyk to podosobowość w nas i mocno niedojrzała część naszego umysłu. Jest to tnąca, odrzucająca część nas, którą potrafimy mocno dawać sobie w kość.

GŁODNE DUCHY

CZY ZDARZA CI SIĘ, ŻE COŚ CIĘ ZABIERA?

Że czasami coś przejmuje kontrolę nad twoim umysłem, stanem emocjonalnym, nastrojem?
Robi się w środku jakby ciemno? Czasami temu towarzyszy niepokój lub lęk…

ODDECH I JASNY UMYSŁ

W momencie stresu odruchowo spłycamy oddech, to jakby ktoś wyłączał nam światło. Im szybciej odblokowujemy oddech, tym szybciej wracamy do jasnego umysłu.

ODDECH I WEWNĘTRZNA MOC

Świadomy oddech pomaga być bardziej sobą. Cokolwiek to dla Ciebie znaczy. Tą drogą lądujesz bardziej w sobie. A im bardziej poznajesz swój oddech, tym bardziej zaprasza Cię to do intymniejszej relacji ze sobą.

30 RAZY TAK DLA ODDECHU

Zwykle rzadko zastanawiamy się nad tym, jeżeli w ogóle, jak bazowy jest dla nas oddech. W tym artykule chcę pokazać Ci zarys jak głęboko uczestniczy niemalże w każdym obszarze życia.

Czy Bliskość Cię Pożre? Cz. 2

Pomimo że niektórzy z nas lubią skupiać się na tym, co nas różni i tak przyciągamy się podobieństwami. Zanim temu zaprzeczysz – zastanów się jak daleko Ci jest do ludzi całkiem innych od Ciebie?

Czy Bliskość Cię Pożre? Cz. 1

„Nasze problemy, kłótnie i niezrozumienie w związku wynikają z tego, że on/a się boi bliskości”. Takie zdanie słyszę bardzo często w moim gabinecie. Lęk przed bliskością, który pociąga za sobą trudności w zaangażowaniu w relację to temat, który w wielu związkach nie jest nazwany po imieniu.